FİLENİN SULTANLARI…

 

Sanatta, sporda, bilimde Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır şampiyonluk performansı kadın voleybolunun Dünya şampiyonluğuna taşıyan Filenin Sultanları bu ülkenin milli takımı ve gururudur.

İşte kadınları yok sayanlara inat; Asil,  güçlü, mücadele ile yanan meşalenin zaferidir. Cumhuriyetin kadınları Dünya uluslar ligi finalinde Çin’ i 3 -1 skorla yenerek tarih yazdı Dünya şampiyonu oldu ve altın madalyayı almaya hak kazandı. Bu başarı, azim ve çalışmanın ürünüdür. Sadece bunlarla kalmayıp sporculuğu değil, çağdaşlığın ve uygarlığın başarısını simgelediler. Türkiye Cumhuriyetinin adını bütün dünyada duyurup bayrağımızı şerefle göndere çekerek onurla dalgalanmasını sağladılar. Atatürk’ ün kızları Türkiye Cumhuriyetinin başarı öyküsü ile onurlandırıp kazanmanın zevkini yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz. İnanın o tribünlerden izleyip başarı çığlıkları atmayı çok isterdim. Yolunuz açık olsun gözler üzerinizde siz daha çok başarılar elde edeceksiniz geleceğin anneleri uygar, güçlü bir nesilsiniz çok güzel büyük işlere imza attınız. Siz voleybolu sevdirdiniz bir numara oldunuz her karşılaşmada sizlere şarkılar, marşlar eşlik edecek siz bunu hak ediyorsunuz.

Efsaneler kolay olmuyor bu oyunda başrolde Filenin sultanları vardı. Mutluluk, adalet, özgürlük, insanlık ve sevgi paylaştıkça artar. Sanat, spor, bilim duru bir su gibi yolunu bulup akar ve ilk önce denize sonra okyanusa karışıp büyür daha sonra çoğalarak güzellikleri içine alır. Sizleri gönülden kutluyorum nice güzelliklere…

 

hakkında Tuba DEVRİM

Tuba DEVRİM

Ayrıca Kontrol Et

Bilge Yazarlar Ankara Projesi Ekibi İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir