Gelecek Partisi Noel’de Beyoğlu Rum Ortodoks Kilisesi’ni Ziyaret Etti

Gelecek Partisi İstanbul İl Teşkilatı Hristiyan Vatandaşlarımızın Noel Bayramı dolayısı ile Beyoğlu Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesini ziyaret etti.

Beyoğlu’nda yer alan Meryem Ana Kilisesi, Pera bölgesindeki en eski kilisedir. Sultan 3.Seli’in izniyle Mimar Hacı Komninos Kalfa tarafından inşa edilmiş ve açılışı 18 Eylül 1804 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Daha sonraki zamanlarda genişletilmiş ve bugünkü beş nefli bazilika şeklini almıştır.

İstiklal caddesi yönünde karakteristik bir çan kulesi bulunmaktadır. Kariye müzesindekine benzeyen ikonaların yer aldığı ahşap templon ve freskleri ile dikkat çekmektedir. Kilise, yakındaki İngiliz Konsolosluğu’na 20 Kasım 2003 te düzenlenen bombalı saldırı nedeniyle ağır hasar gördü ve 21 Kasım 2009’da köklü yenileme çalışmaları sonrasında yeniden açıldı.

Bu tarihi ve Kutsal yapı gören herkesi büyülüyor, Dünya’nın dört bir yanından gelen ziyaretçileri de eksik olmuyor.

Gelecek Partisi Hristiyanların Vatandaşlarımızın İsa Mesih’in Doğumunu Kutladığı ve yeni yıla girişi Müjdeleyen Noel Bayramında Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay’ın yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep İLhan Şahin, Uğur Avni Başarır ve Alexia Üstün’ün de eşlik ettiği ziyarette Beyoğlu Meryem Ana Rum Ortodoks Kilisesi’nde Tralleon Episkoposu Venyamin ve Kilise’nin Baş Papazı Peder Dimitri Mayoğlu Gelecek Partisi Heyetini Kabul ettiler.

Gelecek Partisi Heyeti Başta Episkopos Venyamin ve Peder Dimitri Mayoğlu olmak üzere tüm Hristiyan Vatandaşlarımızın Noel Bayramını Kutladılar. Episkopos Venyamin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Toğay ”Bu Bayramın Ülkemizin Birlik ve Beraberliğine katkı yapmaya vesile olmasını diliyorum”diye konuştu.

Baş Papaz Peder Dimitri Mayoğlu ise ”Gelecek Partisi İstanbul Teşkilatına nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Buraya Gelerek misafirimiz olmaları son derece ince ve hassas bir davranış” dedi.

hakkında A.Nazlı ÜSTÜN

A.Nazlı ÜSTÜN

Ayrıca Kontrol Et

ZEKİYE KAYGUSUZ VARSA, ENGEL YOK

1974 yılında Edirne Ipsala ilçesinde dunyaya geldim. Ilkogretimimi tamamladıktan sonra ortaokul lise ve üniversite egitimimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir