GURBETİN ŞEFKATLİ ELLERİ YÜREKLERLE BULUŞTU.

 

 

Kültürümüzün bizlere kattığı en güzel zenginlik nedir dendiğinde akla gelen ilk olgu:
Birlik ruhu ile calışıp topluma faydalı hareketler içinde
yardimlaşma ve paylaşmaya yönelik faliyetler ile insanların aralarındaki bağları sağlamlastıran sevgi bağları örerek yürümektir.
İşte bu bağları uzakta olsalar bile Büyüyen ve gelişen adımlar ile yola ciktilar..
Onlar Berlin’den Vatanlarina uzanan hasret kokan gönüller.
Emekci Sıla hasreti çekenlerimiz
Sozialstation Aycapima Tagespfege Berlinde Kurulmus olan Sevgi dolu büyük bir Aile.
Kurumun Sosyal ,halkla iliskiler ve medya Sorumlusu ayni Zamandada müzik terapstliği yapan Betreuungsassistenten Sayın Pelin Bayrak Kurumu Adına Ankara’da projeyi gerceklestirmek üzere kolları sıvadı.
Kendisine bazı sorular sorduk ve bu keyifli sohbeti sizler ile paylaşmak istedik.
Kurumunuz nerede ve misyonu nedir ? diye sorduk:
Aycapima Almanyanin Baskenti Berlinde Kurulmus Engelli olan Genc Yaslı Her insana hizmet etmeyi hedeflemis VE Hayata karşı hastalarının ihtiyaçlarını
önemseyerek eksikleri tamamlamak adına Konusunda uzman kadrosu ile Hizmet vermekte olduklarını söyledi.
Peki Neler yapiyorsunuz gündüz hasta bakım evinizde dedik.

Demans ,alzheimer, parkinson, felcli , pskolojik rahatsizliklar gibi aklınıza gelen bir çok hastalikla mucadele eden hastalarimiza Gün icerisinde onlari motive edecek aktiviteler yapiyoruz. Örneğin:Kahvaltı ve sonrasında spor,yürüyüş,eğlenceli oyunlar ve aktiviteler,el becerileri ergo terapiler,hafıza jimnastiği, doğa gezileri,kültür turları,Birbirinden değişik Öğle yemekleri ,akşam üstü çayları eşliğinde Tombala oyunları Müzik ,karoke,ve tabiki Dans…
Kısacası birlikte güzel bir gün geçiriyoruz bunun yanı sıra konunun uzman doktorları,fizyoterapi ,Masaj da sunuyoruz.
Bunlada kalmayıp Yasal hakları konusunda ve Evrak takiplerinide Titizlik ile Yürüten Kurum sahibimiz Sayın Aytaç Güzelaslan ve değerli eşi Cansu Güzel Aslanda Kurumun Göz bebekleri.

 

Peki Ankara’ya ne yapmaya geldiniz?

Gectiğimiz Ramazan ayında Izmit’te doğustan kas hastasi yürüme engelli Rabia kızımıza Akülü bir araba hediye ettik ve şimdide eğitime ve engelli olan yavrularimiza destek vermek için buradayız.
Ve bu konuda Ankara’nın merkezinde bulunan Suzan Kudal Duyum Özel Eğitim işitme, konuşma, ses bozuklukları, zihinsel ve bedensel engelli bireylerin rehabilitasyonu konularındaki uzman kadrosuyla eğitim vermekte olan
merkezin kapısını çaldık.
Sevgili çok değerli Konusunda Uzman Doktor Sayın İclal Ertaç Hanımefendi bizi çok güzel karsiladi ve bizim bu isteğimizi gerçeklestirmemize
fırsat verdi .
Kurum icerisinde Engelli cocuklarimiz icin tekerlekli sandalye ve birde engellli çocuklar için özel tasarlanması planlanan odanın donanımı ve ihtiyaçları için gönül verdik .
Ardından gene Ankara’da ve uluslar arası Projeler yürüten Sevgili Nilgün Ulaşır hanimefendı ile uzun uzun sohbet ederek kendisinede ihtiyac sahibi cocuklar ile paylasmasi adina engelli cocuklarimiza tekerlekli sandalye sunduk


Emek veren kadınlar eğitim ve yardımlaşma dernek başkanı Nilgün Ulaşır’ın yaptığı bir çok guzel çalışmalar ve başarilı yardım içerikli organizasyonlarını takip ettiğimiz ve birlikte tanışıp sohbet ettiğimiz için çok mutlu olduk.

Ayrıca EGEM MUTFAK tarafindan her hafta olan yetim yemeği programimızda yer almak ve bizimde o guzel duyguyu yasamak o cocuklarimizin ihtiyaçlarinın giderimini yapmak ve onlarin sevinçlerine ortak olmak gurur ve mutluluk vericiydi.

Gurbetten getirdiğimiz kucak dolusu ve güzel yürekleri burada güzel dualara çevirmenin ve amacına ulaştirmanın gururunu yaşıyoruz.
Doğru yolda ve güvenilir sağlam adimlar atan kişilerle güzel calışmalar çıkartmanın mutluluğu ve el uzattığımız kişilerin o sevinçlerini görmek dünyalara bedeldi.

Bayramlar, belirli gün ve haftalar gibi kültürel önem taşıyan zaman
dilimlerinde toplumsal kaynaşmaya
katkı sağlayacak faaliyetlere adım atmak Aycapima Tagespflege olarak ülkemizede katki sağlamak bizi son derece mutlu etti.Herkese Kurum sahibimiz Sayın Cansu Ve Aytaç Güzel Aslanı vede Aycapimadaki tüm hastalarimizin Yani Bu büyük ailenin sevgilerini getirdik,,

Son olarakta cok isterdimki Ülkemdede tagespflegeler olsun ve bu tür güzellikleri Vatanimdaki insanlarda yararlansin…

BİZDE GÜZEL YÜREKLERIN BAŞARILARININ DAİM OLMASINI DİLİYOR,DAHA NİCE GÜZEL DOKUNUŞLARLA NİCE YUREKLERİ FETHETMELERINİ GÖNÜLDEN DİLİYORUZ..

pelin bayrak

hakkında Nilgün ULAŞIR

Nilgün ULAŞIR

Ayrıca Kontrol Et

DEĞERLERİMİZ

    Bizi biz yapan çok sayıda ortak değerlerimiz var. Her zaman yaşattığımız ve yaşatmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir