AZARBEYCAN NAHÇİVAN’IN PARLAYAN YILDIZI : ZEYNEB NAXÇIVANLI

“Azarbeycan Naxçivanlı yazar şair Senarist ve yönetmen Zeyneb Nahçivanlı ;  Şereflikoçhisar Festivali Şiir Şöleni’nde sahne performansıyla ve şıklığıyla göz doldurdu. Duygusal şiirleriyle kalplerde taht kuran Naxçivanlı uzun süre alkışlandı.

2-6 Ağustos 2022 tarihleri arasında Şereflikoçhisar Belediyesinin düzenlediği 14.Uluslararası Tuz ve Kavun festivaline yurt içi ve yurt dışından davet edilen birbirinden değerli edebiyat ve kültür insanı şairler Şereflikoçhisar’da 4 -5 Ağustos Tarihlerinde Şereflikoçhisar’da ağırlandılar.

Programa katılan şairler; İbrahim Düğer / Kırşehir, Ayşe Paslanmaz / Nevşehir- Kapadokya, Zeynep Nahçıvanlı / Nahçıvan, Şeyhmuz Çiçek / Kayseri, Gülten Taş / Artvin, Vaat Havdi / Irak, Mustafa Erkenetli / Malatya, Funda Gökçen/ Ankara’dan katıldı. Programın sunuculuğunu Rıfat Çakır gerçekleştirdi.

Kıraç, Tuğçe Kandemir, Uğur Aslan, Uğur Işılak, Mustafa Yıldızdoğan ve Gülşen Kutlu konserlerinin arasında İbrahim Düğer’in düzenlemiş olduğu şiir etkinliği vardı. Animasyon gösterileri, yarışmalar, konserler, alışveriş stantları, havai fişek gösterileri ve birçok etkinlik festivalde buluştu.

Şiir dinletisine katılmak üzere gelen kültür elçileri Yıldırım Otel’de toplandı. Resmi ziyaretlerle ile program başladı. Şiir Şölenin organizatörü İbrahim Düğer’in başkanlığında Koçhisar Belediye Başkanı M.Memiş Çelik makamında ziyaret edildi akabinde Şerefli Koçhisar Kaymakamı Zafer Engin makamında ziyaret edildi. Ziyaretlerin ikisi de çok hoş bir havada geçti. Belediye Başkanı ve Kaymakam ile beraber Şereflikoçhisar ve Tuz Gölüne hakim bir yer olan Güneştepe Aile Sosyal Tesislerinde öğle yemeği yendi..Dolu dolu iki gün geçiren şairler makam ziyaretleri, kültürel gezintiler, Tuz Gölü ve baraj gölü gezileri gerçekleştirdiler. Bir sonraki gün İrfanlı Barajında Kaymakam Şereflikoçhisar kaymakamı Zafer Engin’i bir öğle yemeğinde şairleri ağırladı.

5 Ağustos 2022 Tarihinde Gülşen Kutlu konserinden önce sahne alan şairler büyük beğeni topladı. Günün anısına verilen plaketle gece son buldu.”

hakkında Zeynep NAXÇIVANLI

Zeynep NAXÇIVANLI

Ayrıca Kontrol Et

Eyvah!.. Güzellik Salonları Kapanıyor…

  Hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim sevgili velhasılı.com okuyucuları…   Son yıllarda güzellik merkezleri, estetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.