EKMEK İSRAFI…

Değerli sayfa dostlarım;
ne zamandır daha doğrusu uzun yıllardır Türkiye’de bir sorun var.Ekmeklerin çöpe atılması ve bunun bir türlü önüne geçilmemesi.
Daha önceki yazılarımdan birinde Edebiyat defteri .com da bu konuya yine değinmiş ve ekmeği nasıl tüketeceğimizi de anlatmıştım.Ancak yaşadığım mahallede sokaklardaki çöplerin yanında o kadar bayat ekmeklere hem de torbalar dolusu rastlıyorum ki inanılır gibi değil.
Sevgili dostlar lütfen eve fazla ekmek almayın.Diyelim ki; aldınız dolaba koyun sonrasında dilimleyip tavada ısıtıp sıcacık yersiniz.Hemen tüketmeyecekseniz buzluğa atın.Sonrasında ekmek değerlendirme şekillerini anlatacağım.
Avrupa’da yapılan araştırmada en çok ekmek Türkiye’de atılıyormuş.Buna dur demenin zamanı geçmek üzere .Bir arkadaşıma bir Suriyeli onlarında savaştan önce ekmeği çöpe attiklarini söylemiş .Sonrasinda yaşadıklarını en az benim kadar biliyorsunuz.
Biz bir çalışma başlattık. Askıda ekmek her atacağınız ekmeği bir fırınla anlaşın ve bir fakire hediye edin lütfen .
Bakın nimete yapılan ihanetin ve sorumsuzluğun cezasını toplum olarak hepimiz çekeriz. Lütfen sizden önemle rica ediyorum.   Kuzey yıldızı./Semiray

hakkında Semiray SEZGİN

Semiray SEZGİN

Ayrıca Kontrol Et

SİYASET KAVGA SEBEBİ DEĞİL HİZMET ARACIDIR

son yıllarda ülkemizde yapılan Siyaset ; âdeta kavga sebebi oldu.İşimiz gücümüz siyaset oldu.Yangın olur , …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.