HER MERHABA BİR BAŞLANGIÇTIR…

Merhaba! Kıymetli Velhasılıkelam okuyucuları. Bugün ilk yazımla aranızda olmaktan dolayı onur duyuyorum. Heyecanlıyım. Bu hislerle kendimi sizlere tanıtmak istiyorum. İnsanın kendini tanıtması gerçekten zor bir şey , fakat neyim, kimim, nasılım bilmenizinin faydalı olacağı kanatindeyim.

    Ferhat’ın Şirin için dağları deldiği, şehzadeler şehri Amasya’da gözlerimi dünyaya açtım.

    Vatansever , emektar bir Asker kızı olarak askeri disiplini çocukluğumdan beri her zerresinde hissederek büyüdüm. Babamın Askeri kamu görevi dolayısıyla ülkemizin çeşitli yerlerinde öğrenimimi tamamladım. İlk ve ortaokulu Cumhuriyet şehri Samsun’da , Liseyi Azizler şehri Elazığ’da , Üniversiteyi de güller diyarı Isparta’da bitirdim. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Harita ve Kadastro bölümünden mezun oldum. Öğrencilik sürecimde müzikle Türk Halk Müziği solisti olarak yakından ilgilendim ve çeşitli ses yarışmalarında dereceler aldım.

Bu arada hayata bakışımı değiştiren, yaşam Akışıma yön veren çok acı bir tecrübe yaşadım. 17 Ağustos depreminde ailece enkaz altında kaldık ve çok şükür kurtarıldık. Bu olay benim hayatımın dönüm noktası oldu. Bu acımızı 17 Ağustos’ta detaylı bir şekilde, toplumu, tecrübelerimden faydalanarak uyarmak amacıyla ayrıca ve uzunca yazacağım.

Yaklaşık 10 yıl boyunca profesyonel anlamda yurtiçi ve yurtdışında solist olarak sahne çalışmalarım oldu. Halen bir kamu kurumunda haritacılık üzerine görev yapmaktayım. Aynı zamanda Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenliği, Dublaj ve Seslendirme sanatçılığı  çalışmalarım da bulunmaktadır. Son iki yıldır da eşsiz bir güzeliği olan Latin dansıyla tanıştım. Bu dansı aktif bir şekilde uluslararası Latin dans festivallerinde “Solo Bachata” dalında sahne showlarımla devam ettirmekteyim. Bundan sonraki dönem ve yazılarımda hayattan edindiğim tecrübe, uzmanlık, ilgi ve uğraşlarımla farkındalık yaratmak istediğim konular olacaktır. Düşüncelerimi hislerimi altını çizmek istediğim konuları siz değerli okurlarla paylaşmak beni çok mutlu edecektir. Heyecanla ve keyifle yazacağım yazılarımın sizin tarafınızdan da aynı hislerle zevkle, ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşgörü, sevgi ve sağlıkla kalın.

 

 

 

hakkında Sibel DURAN

Sibel DURAN

Ayrıca Kontrol Et

MERKEZ BANKALARI’NIN ALTIN KARARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir