CUMHURİYET RUHU

Her karanlık aydınlığı, yokluklar varlıkları, baskılar direnişleri yaratır, ortaya çıkarır. Birlikte olmamızın potansiyelini ortaya çıkaran her davranış, her yasak, birbirimize olan ihtiyacımızı, dayanışmanın önemini, kutlamaların anlamını bize yeniden gösterir.

Cumhuriyetimizin ışığını, kalbinde sevgi, aklında bilgi, hayatında dostluk, arkadaşlık ve halk bilincini taşıyan bizler biraraya gelerek, şarkılarımız, türkülerimiz halaylarımz, horonumuz, zeybeğimiz ve marşlarımızla, bize emanet edilen bu kadim topraklarda, yeniden biraya gelerek kutlayacağız, kutsanacağız…

Kut demek, kelime anlamı “ışık” olan en güzel, Türkçe kelimelerden biri… O yüzden geçmişimizden gelen, bedeli anneler, babalar ve atalar tarafından ödenmiş her gün, değeri bizler tarafından bilinerek kutlanır.

Kutlu olan her Anadolu insanı, karanlığın içinde kalan, vatan sevgisinin bilincini henüz tatmamış canım yurdum insanlarına ışık tutarak, gerçeğiyle göstererek, aydınlatır.

Beni her düşündüğüm anda, varlığıyla, sağlığıyla, hayata kattığı değerlerle, zorlukların varolduğu dünya yaşamı ve yaşadığımız topraklarda yaratılan zorlukların üstesinden, yaşama cesaretiyle gelen sen. İyi ki varsın, iyi ki birliğin bir parçasıyız.

Aç kapıyı gir içeri, gönlüm bekliyor seni.

Funda Tunç

Anadolu Kalbi’nin Uyanışı

♥️

PeriFunYoga

 

 

hakkında Funda TUNÇ

Funda TUNÇ
Bildiğiniz üzere, ben bir yazarım. Bana yazarım, bize yazarım, ona yazarım, kışa yazarım, yaza yazarım... Aklıma yazarım, mutluluğa yazarım. Derine yazarım, şerefine yazarım. Sonsuzluğa yazarım, sevgiye yazarım. Beyaza yazarım, renklere yazarım... Nefese yazarım, suya yazarım... Dudaklara yazarım, öpücüğe yazarım. Neşeye yazarım, ışığa yazarım... Sağlıga yazarım, toprağa yazarım. Derde yazarım, dermana yazarım. Sessizliğe yazarım, kar tanelerine yazarım... Dünya'ya yazarım... ANAdolu'ya yazarım. Sana yazarım, gözlerine yazarım. Bir'e yazarım, bütüne yazarım... Öle yazarım ölmem de Aşk'a yazarım... PeriFunYoga

Ayrıca Kontrol Et

Bilge Yazarlar Ankara Projesi Ekibi İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir