ARSİN KADINLARI HEM ÜRETİYOR HEM DE ÖRNEK OLUYOR

8

Arsin’de Birliktelik Örneği  

Arsinli kadınlar kurdukları dernekle üretiyor, satıyor, kazanıyor ve sosyalleşiyorlar…

Holefter & Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği organik köy pazarınında eğitim ve kültürel etkinliklere de devam ediyor.

Holefter & Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Funda Çuvalcı ve  yönetim kurulu üyeleri, kurdukları güçlü birliktelikle örnek faaliyetlerine devam ediyorlar. Başkan Çuvalcı yaptığı açıklamada; “Derneğimizin üyeleriyle Cumhuriyet gezisi düzenledik. Gezimizin 3. rotası Borçka Karagöldü. Bu geziyle yaz döneminde üreten ve kendi ürünü köy pazarımızda satan arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyetin ruhuna uygun bir gezi yaptık. Ayrıca Holefter & Ligene Köyü Kadınları Dayanışma Derneği olarak yöremizin kültürünü, yemeklerini tanıtmak amaçlı etkinlikler düzenlemekteyiz. Yürüttüğümüz köy pazarı projesiyle kadınlarımıza istihdam sağlamaktadır.

Son olarak Kızılay haftasında ilk yardım eğitimimizi tamamladık. Köyümüzün kadınlarından oluşan güzel bir katılımla hayat kurtaran bilgileri öğretmenimizden uygulamalı olarak dinledik. Biz dernek olarak üretmeye, kazanmaya, sosyalleşmeye ve bilgilenmeye devam edeceğiz” dedi.

hakkında Velhasılıkelam

Avatar

Ayrıca Kontrol Et

YORULUR İNSAN…

  Bak şu kısa yollu yaşama Derin yaralar açarak geçiyor, Bitmeyen telaş karmaşasının çıkmazında. Sığ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir