ADALET HERKESE ADALET İSE ADALETTİR.

Adalet herkese adalet ise adalettir. Son yıllarda yaşananları artık takip edemez hale geldik. İnsanların kişisel fikirleri, yaşam biçimleri vardır. Bu farklılıklar bir diğerinin alanına girmiyorsa, özgürlük diye bağırmanın bir anlamı yoktur. Nitekim bu da propaganda olur. Fakat, adalette çifte standart hem toplumu keskin kutuplara ayırır hem de, devletin devlet olmasını engeller. Devlet, vatandaşına eşit mesafede olmalıdır. Çünkü devletin ideolojisi, dini ya da dinsizliği olmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nde ki durum ;

Vatanseverlerin tutuklanması , vatansatanların kahraman gibi lanse edilmesi

Tecavüzcülerin az bir para ya da az bir süre tutulup salınması

Adını söylemeyeceğim bazı kurumların, yolsuzluklarının altından yüzlerce dokunulmazın çıkması

Üst düzey bazı bürokratların tüm usulsüzlüklerinin üstünün örtülmesi

Ergenekon’da, Feto davalarında, birçok suçlunun görmezden gelinmesi ve memleket davası güden adamlarında tutuklanması, eziyet çekmesi

Toplumu nefrete ve kine sürükleyen, sözde bazı din adamlarına kimsenin bir şey diyememesi ( Çünkü Devletin bir çok kurumunu ele geçirdiler )

Sedat Peker’in iddialarının çoğunun, zamanla doğru çıkmasına rağmen, herhangi bir yaptırım uygulanmaması

Ekmek çalan çocuğun süründüğü, milyon dolarları İngiltere’ye götürenlerin mübarek olması 😊

PKK’lılara dokunulmasın diyen Valiler, Ensar Vakfı, STK, Harp Okulu öğrencisin gırtlağının kesilmesi, Mustafa Kemal’e hakaret edenler, Bakara makara diyen vekil, bunlar neden tutuklanmadı? Tutuklandı ise sonuçlar neden tatmin edici değil. Katlanarak devam eden, yolsuzluk, arsızlık, hırsızlık, tecavüz vakalarını her gün duyuyoruz. Şimdi burada uzun uzun, şu yıl şu olay oldu, bu yıl bu olay oldu diyerek yazmama da gerek yok. Araştıran, okuyan insan görüyor, biliyor.

Kişisel fikrim şu ki ; Gülşen’in söylemini doğru bulmuyorum. Her İmam hatipli sapık değildir. Cümle doğru değil. Fakat sayfalara sığdıramayacağımız bütün suçların yanında, Gülşen’de bir konu değil.  Velhasılıkelam dostlar, Gülşen bir kurban ya da piyon, bunu zaman gösterecek. Toplumu kin ve nefrete sürükleyen o kadar çok sosyal medya kanalı varken, toplumun bir kesimini aşağılayan o kadar Hoca Efendimiz varken, Kin ve nefretin ağa babalarının çoğu da o meclisteyken kimse adaletten bahsedemez.

Ülkeyi kutuplaştırmaya çalışmalar son yirmi yıllık mevzuu da değil, sadece mevcut hükümete saldırarak da bu konuyu çözemeyeceğiz. Evet mevcut hükümet döneminde bu durum en üst seviyeye yükseldi, bu gerçeği de göz ardı edemeyiz.

Bu ülke de, Türk-Kürt sorunu yok, Alevi-Sünni sorunu yok, Dindar-Dinsiz sorunu yok. Bunlar olsun diye pompalama yapan bazı cemaatler, bazı vakıflar, bazı laikler, bazı dindarlar var. Biz uyanık Türk evlatları uyanık olmaya devam edip, uyandırmakla yükümlüyüz.

GÜÇ DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR…

hakkında Umay TATAR

Umay TATAR
Türk - Tevhid Türk ; Türe, Töre, Türük, Türemek, yaratılan gibi köken anlamları varken, Tevhit, birlemek, bir etmek demek. Kesretle Vahdetin birleşimi ya da devinimli olarak, her daim var oluşu gibi... Yaratılan mahlukatın, insan olup (adam-adem) çoğalması, yayılması. Bu hiçbir kitapta yazmıyor, bir kitapta yazdığını görmedim henüz :) Bu hal ancak İnsan olmaktan geçiyor ki , yazılı kuralları yok . Yani bazı şeyler okuyarak değil, yaşanarak, deneyimlenerek öğreniliyor. Deneyimlemekten korkmak ise, orada hala, ikisinden birini tercih eden bir ben( kabuk ego) olması demek. Biri olmayıp, hepsi olmak için hiç, hiç olmak için ise, yaşama (hayata, akışa) teslim olmak gerekir . Akılda, bu yolda, daha önceki deneyimleri süzerek yolu genişletir. Eğer tek akla (Yaratana) biat varsa... Yani yaratılan önce teslim olur , sonra yolunda yollanır, sonra yolda yok olur, kendi de, sonra yol olur, sonra hem yol olur hem yolcu, en sonunda aslında hiçbir şey olmadığını bilen, büyük bir var oluşla var olur. Yoktur varlığı ile, vardır yokluğu ile. Artık hepsi birdir nede olsa...

Ayrıca Kontrol Et

KADIN YORULDUYSA…

-Öyle yorgunumki! -Akşama kadar ne iş yapıyorsun, ye iç yat. Sanki benim gibi sekiz saat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.