UMUT VE YAŞAM DERNEĞİNDEN UNUTULMAZ ORGANİZASYON

Umut ve Yaşam Derneği’nin
Trabzon Ahmet’s Restaurant’ta düzenlediği kahvaltı organizasyonunda, kanserle mücadele eden üyeler, hasta yakınları ve gönüllü destekçiler bir araya geldiler.
Kahvaltıya; dernek gönüllüleri, üyeler, hasta çocuklar, hasta yakınları ve çeşitli illerden gelen misafirlerde katıldı.
Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet BAKİ başkanlığında düzenlenen programa Ortahisar Belediye Başkanı Sn. Ahmet Metin GENÇ’in değerli eşi Arzu AYDIN GENÇ de katıldı.

Kahvaltı sonrsı İstanbul’dan kahvaltı organizasyonu için Trabzon’a gelen yoga eğitmeni Özgür Çelebi, kahvaltı sonrası yoga hakkında bilgi vererek;yoganın hastalıklarla mücadelede faydasını anlattı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet BAKİ yoga hakkında şu açıklamalarda bulundu:
“Yapılan çalışmalar yoganın sadece erken evre kanserlerde kullanılabilen bir uygulama olmadığını, ileri evre meme kanseri kadınlarda ağrıyı hafiflettiğini, halsizliği azalttığını ve psikolojik olarak durumu kabullenmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.
Bunun yanı sıra yoga sadece gençler değil ileri yaştaki kanser hastaları içinde uygundur. Ayrıca tam iyileşme şansının olmadığı, fiziksel performansın uygun olduğu tüm hastalarda da kullanılabilecek bir uygulamadır.”
Son olarak yoganın hastalıkla mücadele aşamasında olumlu katkılar sağladığını düşündüğünü belirterek, kanser hastası ve yakınlarını düzenli olarak yoga yapmaya davet etti.

Umut ve Yaşam Derneği’ne vermiş oldukları desteklerden dolayı Sn. Ahmet Metin GENÇ ve eşi Arzu AYDIN GENÇ’e, yoga eğitmenimiz Özgür Çelebi’ye,
katılım sağlayan bütün gönüllülere ve davetlileri en güzel şekilde ağırlayan Ahmet’s Restaurant çalışanlarına çok teşekkür ederiz.                                                                    Ayfer M.Bulut

hakkında Velhasılıkelam

Avatar

Ayrıca Kontrol Et

Sözüm Meclisten Dışarı

Nerden başlasam ihanetinizle yüzleşirsiniz, nerden başlasam da ikiyüzlülüğünüzle haşrolursunuz. Bu ülkenin adı Türkiye , Türk- …

2 yorumlar

  1. Avatar
    Nilgün ulaşır

    Başarılarınız daim.olsun.tebrik ediyorum

    • Avatar

      Çok tşkler Nilgün hanım.Umut ve yaşam Derneği başkanı Dr.Nimet Baki ve yönetimine,tüm gönüllülere ,bu insanlık hareketine destek olan başta Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç,eşi Arzu Aydın Genç ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.Bu güzel olayı haberleştiren Ayfer hanımı da tebrik ediyorum.Ahmet AKYILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir