HAYAL KIRIKLIKLARI….

Size de olur mu?
Gerçekleşmesini çok istediğiniz bir buluşma, etkinlik bir anda ertelenir ve içinde kalıverdiğiniz hayal kırıklığını bir süre ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bende bir süre boş boş bakıp bulunduğum ortamda kalmakta ısrar etme hissi yarattığını fark ettim.
Çok sevdiğim bir üstadım ailemin oturduğu ve şu an misafir olduğum evimize uğrayıp bahçemizde el ürünümüz bir meyve surubunu içecek ve yoğunluğu sebebiyle kısa bir sohbet edecektik. Ancak navigasyonun ve havanın azizliği sebebiyle yol ayrımını kaçırıp devam etmek durumunda kaldı.
Çok olası, anlaşılabilir bir durum. Asıl anlatmak istediğim benim, sonraki karikatürlere konu olabilecek halim.
Tamam moral bozmayalım biz sofranın keyfini sürelim dedik ailece. Bahçedeki ahşap masamız ceviz ağacının altında, yeni demlenmiş çayı, anacığımın el ürünü bir çok kurabiye, börek, kurutulmuş dutlar, benim adadan topladığım keçi boynuzları, babacığımın eliyle kırdığı, topladığı cevizler ve dalından topladığım karadutlarla yaptığım bahceden kopardığım naneyle suslediğim karadut şurubu. Muazzam bir sofra bence. Ve inatçı yağmur eşlik etmeye başladı hayal kırıklığıma. Önce çiseleme şeklinde, tatlı, tahammül edilebilir. Sonra giderek şiddetlenen şekilde. İnatla kalkmak istemiyorum masadan. Babam ve eşim şehirde olan işleri için yola koyulmak üzereler. İki satır sohbet de edemedik, çayım bardakta yarım. Düştü suratım. Sonra iyice acınası ama bir yandan da komik hale geldiğim sahne ; inatla kalkmadığım sofrada, çoğu şey toplanmış masadan, önümde yarısı içilmiş karadur şurubum, yanında yarım çay dolu çay bardağım, babacığım dayanamadı elime kocaman siyah şemsiyesini tutuşturdu. Öylece kaldım bir süre. Aşrı saçma, kızılacak bir şey de yok inatçı yaz yağmuru vuruyor şemsiyeme patır patır ve ben tüm imkansızlıklara direniyorum o masada inatla oturarak. Gururlu duruşum, uzaktan bakabilsem tiraji komik… Bıraktım inadımı artık dayanılmaz olan yağmur kazandı bu cepheyi. Tüm gururum ve ıslak çamurlu terliklerimle girdim içeri. Yenildim ama yenilmedim. Bugün bir şey daha öğrendim yağmurla yarışmanın manası yok ve hayal kırıklığının dahi bir lezzeti var tadını almayı bilene. Bir daha evin yol ayrımını daha ayrıntılı tarif edip, üstadı yola çıkmadan bunaltma pahasına bilgilendireceğim. Üstadıma sonsuz saygılarla, beklemek de güzeldi. Bazen hayal kırıklıklarını ertesi gün gülümseyerek yazabilmek de güzel….

hakkında Av. Ceren KALAY EKEN

Av. Ceren KALAY EKEN

Ayrıca Kontrol Et

YORULUR İNSAN…

  Bak şu kısa yollu yaşama Derin yaralar açarak geçiyor, Bitmeyen telaş karmaşasının çıkmazında. Sığ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir