UZMAN DİYANET-SEN’DEN ENFLASYON ÇIKIŞI

 

Son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon oranlarındaki farklılıklar, kamuoyunda ciddi endişelere yol açmıştır. ENAG ve TÜİK arasındaki enflasyon oranlarındaki fark, vatandaşlarımızın ekonomik gerçeklik algısını sarsmaktadır. ENAG’ın açıkladığı aylık enflasyon oranı %5,66, yıllık enflasyon oranı ise %120,66 iken; TÜİK’in açıkladığı aylık enflasyon %3,37, yıllık enflasyon ise %75,45 olarak belirlenmiştir. Bu durum, aylık %2,29, yıllık ise %45,21 gibi ciddi bir farka işaret etmektedir.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin alım gücünün hızla düşmesi ve ekonomik kayıplarının artması karşısında, devletimizin ve malum sendikaların neler yapacağını hep birlikte takip ediyoruz.

Uzman Diyanet Sen olarak, refah payı ödemesi ve ekonomik büyümeden adil pay alınmadan yapılan zamların, çalışanlarımızın alım gücünü daha da azalttığını ve yaşam standartlarını düşürdüğünü vurgulamaktayız.

Bizler, kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin huzur ve mutluluğunu, milletimizin hak ve hukukunu koruma görevini üstlenmiş bir sendika olarak, gerçekçi ve adil bir ekonomik düzenin tesisi için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Malum sendikaların seyirci kaldığı bu ekonomik girdapta, bizler sesimizi yükseltmeye ve haklarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin yaşadığı ekonomik zorluklar karşısında, Uzman Diyanet Sen olarak, her platformda seslerini duyuracak ve onların haklarını savunacağız. Varlık sebebimiz, kamu çalışanlarının ve milletimizin refahıdır.

Saygılarımızla,

Uzman Diyanet Sen Genel Merkezi

hakkında Velhasılıkelam

Avatar

Ayrıca Kontrol Et

MERKEZ BANKALARI’NIN ALTIN KARARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir