ŞİŞLİ DE GÜLŞEN KILINÇER RÜZGARI

Yeniden Refah Partisi Şişli Belediye Başkan Adayı Gülşen Kılınçer Basın Bülteni

KILINÇER, ŞİŞLİ’DE TAHMİNLERİ BOZMAYA ADAY

Yeniden Refah’ın Şişli Adayı Gülşen Kılınçer, hem profili hem de projeleriyle Şişli’de tahminleri bozabilecek mi?

2024 yerel seçimlerinde sona doğru yaklaşırken, İstanbul’dan hem de Şişli’den, alışılmadık bir ses yükselmeye başladı. Yeniden Refah Partisi’nin Şişli Belediye Başkan Adayı Gülşen Kılınçer, CHP’nin kalesinde tüm seçmeni kucaklayan vaatleri, gerçekçi projeleri ve samimi tavırlarıyla, ibreyi tarafına çevirecekmiş gibi duruyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KREDİNİN YARISI GÜLŞEN BAŞKANDAN

Marmara Üniversitesi Nişantaşı kampüsünde geçirdiği okul günlerinin ardından, yıllar boyunca ofis adresi olarak da Şişli’yi seçen Kılınçer, kulaktan duyma değil, bizzat yaşadığı sorunlara ve ihtiyaçlara ürettiği çözümlerle insanların dikkatini çekiyor.

Özellikle Türkiye’nin gündemi olan kentsel dönüşümle ilgili vaadi ise resmen dillere destan olacak türden. Yeniden Refah Şişli adayı Kılınçer, seçilirse kentsel dönüşümde devletin verdiği 700 bin tl hibenin üstüne, kredi tutarının yarısı olan 350bin tl’yi Şişli halkına ödemeyi taahhüt ediyor. Böylece 2024 için açıklanan rakamlar üzerinden, Şişli halkının alacağı hibe desteği tam 1milyon 50bin tl’ye ulaşıyor.

Kılınçer’in vaadine göre; evi kentsel dönüşüme giren vatandaşların, kredi geri ödemeleri başlayınca, her ay ödeyecekleri rakamın yarısını belediye üstleniyor. Böylece hepi topu başını sokacak bir evi olan, tek bir masala geçim derdine düşmüş emeklisi, dar gelirlisi kredi geri ödemesini neredeyse farkına bile varmadan ödemiş oluyor.

 

Şişli’de yapı alanında tarihsel bir dönüşüm yapmayı planlayan Kılınçer, bu vaadiyle, bu dönüşümün aynı zamanda talihsel bir dönüşüm olacağının altını çiziyor. Herkes hakkını birebir alacak ve kimseyi yerinde muhitinden etmeden dönüşüm yapma sözü veren Yeniden Refah adayı, sadece kentsel dönüşüm değil her alanda Şişli’nin talihinin dönüşeceğine vurgu yapıyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİK DERSİ: BELEDİYE LOKANTA AÇIP ESNAFA RAKİP OLMAZ

Şişli Başkan adayı Kılınçer’in hepsi birbirinden dikkat çekici projelerinden bir tanesi de, son dönemde çok popüler olan Kent/Halk lokantalarıyla ilgili. İBB ve diğer bir çok belediyenin ve başkan adayının sosyal belediyecilik yapayım darken, esnafın ekmeğiyle oynadığını söyleyen Kılınçer, yönetime geldiklerinde hem esnafa rakip olmayan, hem de ihtiyaç sahibini aç bırakmayan bir projeyi hayata geçirmeyi vaad ediyor. Buna göre belediye yemek desteğine ihtiyacı olan öğrenci, çalışan vb. kimseleri tespit edecek. Bu kimseler anlaşmalı lokantalarda günlük 1 öğün yemeği, para ödemeden yiyecek. Yemekelerin parasını, belediye ödeyecek. Böylece hem ihtiyaç sahibi hem de Şişli esnafı kazanmış olacak.

1 NİSAN’DA TÜM GENÇLERİN ŞGK’SI BAŞLAYACAK

Gülşen Kılınçer, gençlere yönelik proje ve vaatleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. O vaatlerden en çarpıcısı ise şüphesiz nam-ı diğer ŞGK, yani Şişli Genç Kart. Gençlere yönelik sayısız avantajı, indirimi, ödülü, bedavayı, konseri, tatili, bursu, yemeği, yardımı ve daha bir çok hizmeti içinde barındıracak olan ŞGK, eğer hayata geçebilirse diğer il ve ilçe gençlerini imrendirecek gibi duruyor.

Gülşen başkanın gençlere yönelik tek projesi bu değil elbette. Kılınçer’in vaatleri arasında yer alan Kazan Kazan Akademisi ile, üniversite öğrencileri her mahallede kurulacak sınıflarda ders vererek belediyeden harçlıklarını kazanıyor, orta ve lise öğrencileri de ihtiyaçları olan ek dersi ücretsiz bir şekilde almış oluyor.

KADIN, ÇOCUK, YAŞLI VE ENGELLİLER DE UNUTULMAMIŞ

Toplumun her kesimi ile ilgili çarpıcı bir vaadi, projesi olan Kılınçer kadın, çocuk, yaşlı ve engellileri de unutmamış. 7×24 hizmet veren yaşlı destek hattı, engellilerin yönettiği engelli destek birimi, kadınlara özel psikososyal destek merkezleri, çocuklara özel beslenme destekleri de Yeniden Refah adayının projeleri arasında yer alıyor.

Sosyal yardım konusunda da hassas olduklarını her fırsatta dile getiren Kılınçer, göreve geldiklerinde, sadece sosyal yardımların toplanması ve dağıtılması ile ilgilenen yepyeni bir başkan yardımcılığı oluşturmayla birlikte, ihtiyacı olan herkesin yanında olacaklarının da sözünü veriyor.

 

Gülşen Kılınçer Kimdir?

1978 doğumlu Kılınçer, Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü’nde İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Aynı fakültede Görsel İletişim Tasarımı ve Dijital Medya alanında yüksek lisans yaptı. Milli Gazete’de başladığı meslek hayatını, İBB Kültür A.Ş. Tanıtım-Halkla İlişkiler sorumlusu olarak devam ettirdi. Ardından Anafikir Reklam adıyla kendi ajansını kurarak ülke içinde çok sayıda belediyeye yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle çeşitli ödüller aldı.

hakkında Gülşen KILINÇER

Gülşen KILINÇER

Ayrıca Kontrol Et

CUMHURİYET RUHU

Her karanlık aydınlığı, yokluklar varlıkları, baskılar direnişleri yaratır, ortaya çıkarır. Birlikte olmamızın potansiyelini ortaya çıkaran …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir