KADIN YORULDUYSA…

-Öyle yorgunumki!
-Akşama kadar ne iş yapıyorsun, ye iç yat. Sanki benim gibi sekiz saat çalışıyorsun?
-Evet senin gibi sekiz saat çalışmıyorum, haklısın, ben on sekiz saat çalışıyorum.
-Abartma, bütün gün evdesin, çocuklar okulda, ben işte, ohhh uzan koltuğa al eline televizyonun kumandasını, o kanal senin bu kanal benim gez dur. Dünyaya kadın olarak gelmek varmış.
-Haklısın, hemde senin karın olarak gelmek varmış. Kahvaltısız işe gitmeyen kocam için sabah altıda kalkıp o çok sevdiği yumurtalı ekmeği kizartmaktan yorulurmu insan. Çift çizgili gömlekle işe de gönderemem kocamı , pantolonun ütüsü jilet gibi olmalı ki iş yerinde havası olsun. Bu arada kocamın karşısına öyle saç baş dağınık paçoz gibi de çıkamam, bakımlı kadın sever benim kocam. Sonra çocukları uyandır, akşamdan hazırladığın kıyafetleri giydir, kahvaltilarini yaptır, okula gönder. Ehh yatak yorgan toplamayı, sofrayı kaldırmayı, evi süpürüp toz almayı, çamaşır yıkayıp asmayi varsa ütüleri yapmayı, akşam yemeği saatinde yeneceği için erkenden hazırlamayı, evdeki eksikler için alış veriş yapmayı, tabi çok para harcamamak kaydıyla, kadın dediğin tutumlu olur, saymazsak, ohh koca gün benim, televizyon da seyrederim, koltuğa yayılır kahvemide içerim. Iyiki kadın olarak gelmişim dünyaya, hemde senin karın.
– Benimle alaymi ediyorsun sen?
-Ne münasebet, evde bütün gün nasıl yan gelip yattığımi anlatmaya çalışıyorum.
Keşke senin gibi çalışsaydım, para kazanır eve katkı sağlardım. Sahi bir iş bulayım ben, bütün gün evde canım da sıkılmaz, ne dersin kocacım?
– Burda durup senin saçmalıklarını dinleyemem, işe geç kalıyorum. Akşama annemler yemeğe geliyor, güzel biseyler yap.
Kadın olarak dünyaya gelmek bir lütuf, evet, erkekler için bir lütuf. -Bugün evlendiğimden beri yapmak istediğim şeyi yapacağım, bütün gün televizyonun karşısında pijamalarımla yayılıp çaya bisküvi batırıp yemek. Yaşasın çalışmayan ev kadınları!!!!

Şenay T. E. K

hakkında Şenay TAŞDEMİR

Şenay TAŞDEMİR

Ayrıca Kontrol Et

Eyvah!.. Güzellik Salonları Kapanıyor…

  Hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim sevgili velhasılı.com okuyucuları…   Son yıllarda güzellik merkezleri, estetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.